Młodzi diecezjanie na Olimpiadzie Teologicznej w Radomiu

• 7 kwietnia 2024, Robert Karp

„Szczytem nauki jest poznanie Boga” – powiedział ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik, przewodniczący komitetu głównego Olimpiady Teologicznej, która po raz 34 odbyła się w Radomiu. Od 4 do 6 kwietnia 2024 r. miasto to stało się ponownie stolicą zmagań teologicznych młodzieży szkół ponadpodstawowych z całego kraju. Około 8 tys. uczestników wzięło udział w konkursie, a spośród nich wybrano 121 kandydatów – przedstawicieli poszczególnych diecezji.

Diecezję bielsko-żywiecką reprezentowały: Amelia Orszulak z I LO im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej, Gabriela Golla z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie oraz Zofia Żwawa z I LO im. Marii Skłodowskiej Curie w Andrychowie. Wszystkie reprezentantki uzyskały tytuł finalistek. Natomiast Amelia Orszulak dumnie stanęła na radomskiej scenie, zajmując siódme miejsce w całym finale etapu ogólnopolskiego, w gronie 10 laureatów.

Przewodnią myślą i hasłem Olimpiady były zasady społeczne w nauczaniu Kościoła.